Nasza pracownia mieści się w klimatycznym (tak przynajmniej twierdzą osoby odwiedzające je od czasu do czasu:), kamienicznym mieszkaniu w Katowicach przy ulicy Drzymały 9/6. To co widzisz powyżej to stary, całkiem niemiecki, rzut pokazujący rozkład pomieszczeń w ich pierwotnym przeznaczeniu. 

Z grubsza możnaby przyjąć, że na pracownię naszą składają się następujące pomieszczenia:

- studio fotograficzne;

- ciemnia fotograficzna;

- jaśnia fotograficzna;

- kuchnia, być może fotograficzna;

- no i dodatki w postaci spiżarni (w liczbie aż dwóch), całkiem fajnej łazienki, balkonów (również dwóch dzięki czemu na żadnym z nich nie jest tłoczno;).

Aha - gdyby Cię to interesowało to piwnicy nie mamy...

 

Studio fotograficzne

Nasze studio fotograficzne ma Tekst / Wynajem

 

Ciemnia fotograficzna

Ciemnia fotograficzna w Katowicach | arsoculorum.pl

Ciemnia fotograficzna 

 

Jaśnia fotograficzna

Jaśnią nazywamy pokój, w którym odbywa się cyfrowa 

Można  

 

Kuchnia (fotograficzna?)

Kuchnia (taka prawdziwa) naszej pracowni | arsoculorum.pl

Nasza kuchnia pełni dwie bardzo istotne role. Pierwszą, zgodnie ze śląską tradycją, jest rola pomieszczenia w pewnym sensie reprezentacyjnego. Mimo tego, że mamy do dyspozycji sporo innych pomieszczeń, to własnie tu przyjmujemy gości, tu odbywają się różne kluczowe narady, a czasem to właśnie tu, na wyraźne życzenie uczestników, prowadzone są zajęcia. Nic dziwnego, w końcu wygodniej jest siedzieć przy sporym stole z herbatą tuż obok i łakociami w zasięgu ręki.

Drugą, dużo bardziej przyziemną rolą naszej kuchni, jest służebna rola gastronomiczna - zapewnia ona wszystkim spragnionym i wygłodniałym kursantom i warsztatowiczom zaspokojenie pragnień ;)

 

Jeśli tylko uda nam się odnaleźć (lub zrobić) zdjęcia, które mogłoby godnie ilustrować nasze pozostałe pomieszczenia, to nie omieszkamy ich tu opublikować ;)